Sevgili Huseyin Ateş

M.Ali Ateş (3)
Ben ne bir öç alma, ne de bir kan davası peşindeyim. Uğraşım siz hiç değilsiniz. Ben hain bir komplonun aydınlanması peşindeyim. Bu uğraşım 30-35 yıldır sürüyor. Elde ettiklerimi yayınlayınca da işlevim bitti. Senin deyiminle bu uğurda “tek başına kalmış dışlanmış” bir çok kişi ve dostlarımdan ayrı düşsemde “Dr. Sait’in Sait Elçiyi öldürmediği kendi soydaşlarınca öldürüldüğü aydınlatma, dolayısıyla Dr. Sait’in aklanması oldu. Sisler dahil tüm Kürt medyası ve aydını “tek vücut” Dr. Sait’in katil olduğu üzerine pervasızca kitap üretmeye karşı ortaya koyduğum direniş te haklı çıkmam başarımın simgesi oldu. Sizin çabanız onlar gibi boşa gitti. Çünkü gerçeği balçıkla sıvama gücü yok olamazda. Sizin taraf olduğunuz komplocu katillerin aveneleri, kendi soy kırımını şeriat fetvası ilkel milliyetçilik anlayışı ile gerçeğin üstünü örtmeye, haktan doğrudan çok “ağa bey mütegalibe hatırını” öne alan, adamını, aşiretini koruyan, salt inanç bilinciyle hareket eden, şeriatçı (hile, dukayı hüner edinen) geri güçlerdir. Bunların; bilgili, yürekli yetişmiş halk çocuklarına kurulan komplu ve hainlikleri hoş görme ve gizleme inanç bilinci şeriatla örtüşüyor. Bu yolda uğraş verirken sizi bu gericilerin hizmetinde görmem Civarikliler için umulmaz bir talihsizlik. Katiler “suçluluk sus pusu” olurken sizin telaşınızı anlamakta zorlanıyorum.
Bir kaç kez size geldim. Ben derdimi anlatırken sizler renk vermediniz. Bana değil sahta belgelere sizi inandıran Faik Savaş ve yandaşınız Kazım Yıldıza inandınız. Senin birkaç kez toplantı isteğine ben;“Şerafettin Elçi gelirse” katılırım dememle toplantıyı iptal ettiniz.
Siz dahil tüm Kürt kesimi( Dr.un kandaşları, yakını akrabası seveni –okumuşlar- H. Akarla birlikte olayın araştırılmasında hiç kimse elini taşın altına sokmadı. Tümü Dr. Sait’in “katılliği” karşısında sustu ve benimde susmamı istedi. Evet ben bu olayı yalnız ve ezilerek yüklendim. Senin bu yalnızlığıma sevincin ve “Akara çatın” kışkırtman “Böl parçala yönet” işte sizin köy-dernek anlayışınız. Doğruyu savunduğum için dokuz köyde ve Civarikten kovulanım. Dr. Sait gibi bir bilgeyi yok eden, onun notlarını geğiştiren adına “ ben Sait Elçiyi öldürdüm suçluyum cezama razıyım” şeklinde iftiralarda bulunan hain vicdansızlardan yana olup bu günde bu vicdansızlığı aydınlatan akar’a hüner sayanlar; vefa, insanı duyguları arızalı iki yüzlü riyakar toplumun çürümüş kesimleridir. Sait sıradan biri değildi. Ülke, Civariklilerin onur abidesi. Ben görevimi yaptım, siz göresiniz diye Dr. haince suçlandığını belgeledim.
S.A yı yanlışa sürükleyen sensin. Sanın o partiye girdiğini söyleyen sen, sonra Akar iftira ediyor diyen sen. Sayın H.A.” kıtabımı aldılar” diye derneği bir birine katıyor. Senin hünerin. Kitabımı okutmamak, ikelliğin bir belirtisi. Ben birlik adına susuyorum. Donkişotluk gereksiz.
Gerçekleri bandan saklamakla Onu yanlışa sürüklüyorsun. Yiğit ol çık ortaya Kitabımda bir yanlışım varsa belirt. Mert ol kapı arkalarında debelenme. “O belgeyi Sa göndermedi “ de.
Sizin Dr. Sait’e saygılı olduğunuzu biliyor sevdiğinize inanıyorum, peki bu sahta belgeyi aracılık, ikili davranışın nedeni ne? Mert ol ikircikli davranman sana yakışmıyor be kardeşim.
H.Akar kitapta SA ten söz ettiğinin belgesini sunmuş. Ağa oğlunu kurtarma ilkelliğini yansıtmış. Onun yerine hiçbir günahı olmayan kimsesiz Hasanı kurşuna nasıl dizdikleri vicdan vicdansızlığını söz etmiş ve Komplo detaylarını ortaya koymuş ve senin Akmanya Manhaim Üniversitesine verdiğin bu güne kadar Dr. Sait’in kendi el yazısı ile ifadesi ve itirafı diye Kürtleri aldatan dört sayfalık belgenin Dr. kendi yazısı olmadığı yani sahte olduğunu BİLİR KİŞİ RAPORU olarak sunmuş. Olayın açık net bir komplo olduğu ve Sait Elçiyi Dr. Sait’in öldürmediğini belgeleriyel ortaya koymuş. Bütün yapılan bu haydi katiller kuşkulansın ama sana ne oluyor Civarikli Sait’in arkadaşı dostu seveni M. Ali Ateş ?

Bu Makale Yoruma Kapalı.

Arama

ARŞİV

Ocak 2022
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« Mar    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Ziyaretçi Sayısı: